Černín působí v Městském divadle v Brně a kromě toho hostuje v několika dalších divadlech u nás i v zahraničí. Na svém kontě má insenace jako Othello, Sluha dvou pánů, Přelet nad kukaččím hnízdem a mnoho dalších. „S panem režisérem pracujeme poprvé a doufáme, že naplníme jeho předpoklady,“ shodují se herci František Mitáš, který ztvárnil roli Orlanda, a Hana Briešťanská v roli Rosalindy.

Děj zavádí diváky nejdříve na francouzské vévodství, poté se však většina děje odehrává v Ardenském lese.

Odchází do lesa, kde se dějí zázraky

„Vidíme jednoduchou zápletku na vévodském dvoře, kde lidé chtějí žít jinak, a tak odchází do Ardenského lesa, protože se o něm říká, že se v něm dějí zázraky,“ popisuje režisér Zdeněk Černín.

„Ti lidé bojují. Bojují láskou,“ dodává. V lese diváci potkají také uprchlíky, kteří si nežijí špatně, ale chtěli by se vrátit zpět na dvůr, to však vévoda nedovolí. Nakonec se do Ardenského lesa vypraví také sám vévoda. Do duše mu promluví stařík a vévoda se vzdá své moci a předá ji tomu, komu patří. „Je to pro mě dost naivní v reálném životě,“ hodnotí vévodovo počínání režisér.

Podle jeho slov je hra Jak se vám to líbí velice náročná a je postavena hlavně na dialogu. Hlavní roli tam samozřejmě hraje Ardenský les. „Snažíme se, aby les vypadal opravdu kouzelně a pohádkově,“ objasnil Černín. A jak se se svou rolí vypořádali herci Horáckého divadla? „Je to velice zajímavá práce na této hře, i když je role poměrně komplikovaná,“ uvedla Briešťanská.