Každý přispěl

Na brodské radnici totiž v pondělí 17. prosince odevzdali dárečky ze Stromu splněných přání. Některým dětem z dětských domovů, azylových domů či ústavů sociální péče na Vysočině tak splnili tajné vánoční sny.

„Ani nevíme přesně, koho to napadlo. Slyšeli jsme na to upoutávku v rádiu. S klukama jsme se domluvili, že bychom mohli taky nějak pomoci. Určitě je to pěkná akce a my jsme rádi byli u toho,“ usmíval se obránce havlíčkobrodských Rebelů Pavel Procházka, když popisoval způsob, jakým se k netradiční akci dostali.

„Každý z našeho týmu se snažil nějakým dílem na tuto akci přispět,“ doplnil Lukáš Endál.

A kolika osamělým dětem vůbec splní brodští hokejisté přání? „Těch přáníček bylo patnáct,“ upřesnil jeden ze zástupců kapitána Procházka. Dárky doneslo včera krátce po poledni na radnici pět vyslanců havlíčkobrodského hokeje - obránci Pavel Procházka, Aleš Jelínek a útočníci Vladislav Kubeš s Lukášem Endálem.

Nechyběl ani trenér

Na všechno pozorně dohlížel trenér Petr Novák. Podle brodských hráčů měly děti různá přání.

„Inspirovala nás upoutávka v rádiu. Ani nevíme, koho to napadlo prvního, ale rádi jsme aspoň trochu dětem pomohli.“ Pavel Procházka, obránce HC Rebel

„Mezi přáníčky bylo oblečení, hračky, autíčka, kosmetika a různé další věci,“ přiblížil Endál.

Brodští hokejisté ovšem nebyli zdaleka jediní, kteří se nechali inspirovat Stromem splněných přání, který stojí na Havlíčkově náměstí.

Během jejich krátké návštěvy na radnici přišli přispět i další lidé, kteří tímto způsobem pomohou rozzářit dětské oči u vánočního stromečku.