Smlouva o smlouvě budoucí by tak radnici měla zajistit, že firmy, které o jednotlivé pozemky mají zájem, si je i skutečně koupí. Radnice by měla za tuto akci zinkasovat necelých 150 milionů korun.

„V pátek jsme získali podpis poslední firmy, která uvažovala o zakoupení dvou větších celků. Vzala si určitý čas na rozmyšlenou, zároveň však slíbila, že se vyjádří do poloviny prosince. To se stalo,“ informoval místostarosta Havlíčkova Brodu Čeněk Jůzl. Z původně nabízených devětadvaceti celků si však radnice tři pozemky ponechala.

„Týkaly se rozvodů sítí v areálu, to znamená elektřiny, plynu, vody a kanalizace. Zastupitelstvo na svém posledním jednání rozhodlo, že soutěž na tyto tři pozemky zruší a rozvody sítí si ponechá ve svém majetku město,“ doplnil Jůzl s tím, že s jednotlivými společnostmi by poté uzavřelo smlouvu o provozování.

Podle slov místostarosty Jůzla by peníze za vysoutěžené pozemky do kasy města měly téct v průběhu prvních šesti měsíců roku 2008 okamžitě poté, co firmy podepíší řádnou smlouvu o koupi.