Na 25. a 26. prosince jsou proto připraveny dvě plavby. Po Silvestru se návštěvníci mohou těšit na další dva termíny, kdy loď vypluje. Jedna plavba proběhne hned na Nový rok, druhá je naplánována na Tři krále. Ta bude výjimečná tím, že deset procent z ceny každé prodané vstupenky půjde na celorepublikovou Tříkrálovou sbírku.

Všechny plavby začínají v Kramolíně a po projetí celé přehrady se opět vrátí do stejného přístaviště.

Pokud přehrada nezamrzne

Jak sdělila starostka Koněšína a „matka“ celého projektu Hana Žáková: „Plavby se uskuteční, pouze pokud nebude přehrada zamrzlá, proto apeluji na všechny potencionální návštěvníky, aby si lístky na loď objednali předem telefonicky do 24. prosince. Pokud by opravdu teploty poklesly tak, že by se plavby nemohly uskutečnit, bereme si na zájemce zpětný kontakt a všem tuto okolnost oznámíme. A jestliže zájem návštěvníků bude větší, než je kapacita lodi, jsme připraveni uskutečnit ještě jednu plavbu v dopoledních hodinách.“

A na co se mohou návštěvníci těšit? Kromě příjemně vytopené a svátečně vyzdobené kajuty je pro pasažéry připraveno bohatě zásobené občerstvení, kde si mohou koupit nejen teplé nápoje, ale třeba i šampaňské.

Komentovaný výklad i o historii

Podařilo se již instalovat ozvučné zařízení, takže celá plavba bude doprovázena komentovaným výkladem nejen o přírodních krásách, ale i o historii celé přehrady.

Na památku si budou moci návštěvníci zakoupit i DVD nosič, na kterém je vidět údolí řeky Jihlavky ještě před zatopením se všemi mlýny, které zde kdysi stávaly.

Odjezd lodi 25. a 26. prosince je v jednu hodinu odpoledne z Kramolína, předpokládaný návrat ve tři čtvrtě na tři. Možnost objednání lodních lístků lze na telefonním čísle 724 191 252.