Podle místostarosty Michaela Omese se v poslední době obracejí uživatelé kabelové sítě na radnici s dotazy, které se týkají hlavně digitalizace televizního signálu.

„Brzy skončí starý systém analogového vysílání a kdo si nekoupí drahý set top box, přijde o zábavu. Obávají se zbytečně. Uživatelé kabelové televizní sítě si žádný set top box kupovat nemusejí, úprava signálu bude prováděna centrálně,“ uklidňuje místostarosta.

Kabelová televize je majetkem města, které je zároveň jejím provozovatelem.Uživatelé kabelové televize se také podle místostarosty Omese zajímají, jestli provozovatel začne nabízet zájemcům se změnou systému vysílání i takzvané digitální balíčky, jako to udělala obec Šlapanov.

Spočívají v možnosti výběru skladby televizních programů a ochoty si na sledování speciálního vysílání připlatit. „Zatím sledujeme, jaký by byl o digitální balíčky zájem. Nese to s sebou určité technické požadavky. Kdybychom chtěli tento typ vysílání v dohledné době spustit, určitě bychom chtěli s jednotlivými uživateli jednat osobně,“ upřesňuje místostarosta.

V současné době mají kabelovou přípojku dvě třetiny všech přibyslavských domácností, zájemcům nabízíme i zvýhodněný přístup na internet. Postupně se připojují okolní obce.