Stačila pouhá hodina a Adámek by přišel na svět o půlnoci, stejně jako betlémské Jezulátko. „Měla jsem termín porodu kolem dvacátého prosince. Že to bude na Štědrý den v jedenáct v noci, to jsem opravdu nečekala. Váhali jsme jak se bude syn jmenovat, ale když se narodil v takový den, rozhodli jsme se pro Adama,“ svěřila se šťastná maminka Klára.

Rodina Dvořákových z Vilémova tak dostala pod stromeček dárek nejkrásnější. To, že se synek jmenuje Adam a narodil se na Štědrý den, neznamená, že by byl do budoucna na rozdíl od svých vrstevníků, ochuzen o oslavu svátku a narozenin.

„Svátek Adam oslaví s manželem, narozeniny před Štědrým dnem,“ prozradila maminka krásného, téměř čtyřkilového prvorozeného synka.

Příchod v tak slavnostní den by měl pro děťátko mít určitý význam. V případě malého Adámka snad Ježíšek zařídil to, že podle maminky Kláry je její chlapeček snad nejhodnější dítě na celém porodnickém oddělení. Dobře jí, spinká, nezlobí a pláče jenom výjimečně. Doma se na něho už těší celá rodina.