„Zároveň se konala první velká výstava obálek Haškových knih vydaných ve světě, protože vyšly nejen německy a anglicky, ale třeba i v islandštině, arabštině, čínštině, vietnamštině, esperantu a dalších,“ prozradil vnuk spisovatele Richard Hašek.

Letos, po čtvrtečním setkání, následuje v rámci Haškova roku únorový Masopust v Praze na Žižkově s pietním aktem na Prokopově náměstí, kde byla před dvěma lety odhalena jezdecká Haškova socha.

Poté se bude v divadle Bez Zábradlí konat soutěžní klání pro české i zahraniční středoškoláky Jsem lepší než Švejk, kdy si už v sedmém ročníku vyberou humornou scénku a tu před porotou předvedou.

Po velkolepém dubnovém sympoziu v Lipnici, kdy se sejdou haškologové, švejkologové, překladatelé Haška do světových jazyků i další nadšenci, se v květnu uskuteční velký happening v Praze 7.

„Hašek byl totiž začátkem minulého století redaktorem Světa zvířat. To byl moment, kdy získal práci a mohl jít požádat o ruku své budoucí ženy Jarmily Mayerové. Jenže pak si začal vymýšlet zvířata, třeba idiotosaura a další, která zpochybnila serióznost časopisu, a Hašek musel odejít,“ dodal jeho vnuk.
Kromě toho se budou konat ještě Haškovy víkendy v Praze a v jižních Čechách.