Nejsilnější skautská organizace Junák měla v sobotu v Brodě sjezd, na němž se volila nová krajská rada. Proč právě Havlíčkův Brod?

„Máme tu z celého kraje nejlepší zázemí – zdejší klub je takový náš přístav naděje,“ přiblížil význam budovy v Horní ulici Milan Kintšner, vůdce brodského střediska Bobři. V objektu kdysi sídlil Svaz socialistické mládeže, Junák si ho po revoluci pronajal a později získal do vlastnictví.

 

Pomůže jim kraj

Předsednictví v devítičlenné krajské radě obhájil Zdeněk Matějka. „Chci dobře pokračovat v dosavadní práci. Co by se mělo výrazněji změnit? Věřím například, že navážeme intenzivní spolupráci s krajem Vysočina,“ řekl staronový šéf skautů na Vysočině Matějka.

Dokladem toho, že tyto naděje nejsou marné, byla přítomnost hejtmana Miloše Vystrčila na sněmu. Ten přislíbil skautům podporu při správě internetových stránek.

Delegáti také rozhodli, že na republikovém sněmu podpoří možnost úpravy skautských šátků přidáním barevných lemů a nášivek podle místní příslušnosti skauta, což by mělo podpořit pocit regionální sounáležitosti.