V Havlíčkově Brodě sice základní školy drží místa pro děti ze „své“ spádové oblasti, ale rodič se může rozhodnout jinak a dát dítě třeba do školy na druhou stranu města.

Školy Deník seřadil podle počtu dětí, které do nich chodí, a zhodnotil je naprosto subjektivně na základě hodnocení řady rodičů (bez ohledu na to, do které školy jejich děti chodí), výpovědi několika učitelů a postřehů Broďáků.

Deník nepopírá, že se nesnažil o objektivitu, protože hodnocení škol je tak citlivé téma, že by se mu jen těžko povedlo v takové podobě, jakou si dal za cíl.
Hlavním motivem bylo předložit rodičům to, co by je mohlo zajímat, o čem mezi sebou hovoří, jaké argumenty používají a co u nich může hrát roli při výběru.

Školy neměly možnost hodnocení nijak autorizovat, a je tedy pravděpodobné, že s ním do jisté míry nebudou souhlasit. Odpovědět měli pouze na dotaz: Proč bych si jako rodič měla pro své dítě vybrat právě vaši školu? Dál doplnily jen informaci o plánovaném počtu prvních tříd a o školních jídelnách.

RODIČE, POZOR! Od úterní 13. hodiny můžete v anketě napravo od tohoto článku hlasovat pro jednu z havlíčkobrodských škol, která je podle vás ta NEJ.

INFOGRAFIKY

(kliknutím zvětšíte)