„Zpracovali jsme podrobnou analýzu, kde jsme vycházeli ze současných podmínek, za kterých město byty prodává i se všemi slevami – 27 a půl procenta, 15 procent za rychlou akceptaci a 10 procent jako příspěvek do fondu oprav,“ informoval místostarosta Čeněk Jůzl.

I přesto, že probíhající prodej má podle předběžných výsledků pětadevadesáti procentní úspěšnost, návrh na třetí vlnu se u části zastupitelstva se souhlasem nesetkal.

I když únorové zastupitelstvo projekt třetí vlny privatizace neschválilo, je předpoklad, že tak letos ještě udělá. „Analýzu dopracujeme a opět předložíme. „Myslím si, že není důvod návrh neschválit,“ myslí si místostarosta Jůzl.

Třetí vlna by se týkala převážně lokality Na Výšině, kde by šlo o 410 bytů, ulic Pražská (10) a Plovárenská (9). V současnosti se v druhé vlně prodaly téměř všechny byty. Nájemníci, kteří dosud na nabídku radnice nereagovali, tak mají ještě poslední možnost do 31. března. Pět nájemníků se radnici ozvalo v lednu, dvanáct v únoru. „Předpokládáme, že dalších pět přijme nabídku v březnu,“ doplnil místostarosta.

Ze zhruba pět set nabízených bytů v prvním kroku zůstalo městu pro sociální účely padesát, třetí osoby se budou mít možnost ucházet přibližně o pětadvacet bytů.