Proto rybáři požádali vedení radnice, aby jim poskytlo finanční půjčku, nebo aby město nádrž koupilo samo. „Pro město by to byla finanční zátěž, navíc přehradu je třeba odborně udržovat,“ vysvětlil starosta Tomáš Škaryd, proč se radní nakonec rozhodli, že rybářům raději poskytnou dotaci přes 1,7 milionu korun. Částku ale plynule rozdělí do tří let. Zbytek do výše ceny Břevnické nádrže si rybáři už doplatí sami.

Po dobu těchto tří let současný majitel nádrže vodní dílo neprodá. Počká, až budou mít rybáři všechny potřebné finance pohromadě, a mohli si tak nádrž koupit.

O půjčce rozhodlo zastupitelstvo města, ale ne všichni zastupitelé byli pro. Jak ale podotkl starosta Škaryd, město se neobává, že by rybáři nebyli schopni potřebný doplatek k ceně složit včas. Rybářská organizace vlastní několik chovných rybníků, ryby pravidelně prodává, vlastní i nemovitost na náměstí.

Břevnická nádrž patří ke známým odpočinkovým místům Chotěboře, kam se chodí koupat děti i dospělí. „Pokud by současný majitel nádrž prodal někomu jinému než rybářům, hrozí nebezpečí, že by nový vlastník už nemusel být k rekreantům tak vstřícný. Navíc chtějí rybáři na Břevnické nádrži pořádat příští rok mistrovství světa v muškaření. Kdyby vlastník nádrže nedal souhlas, bylo by po závodech,“ myslí si starosta Škaryd.