Týdenní diskuze nad tématem žena–rodička a její dítě je součástí mezinárodní akce Světový týden respektu k porodu. V Havlíčkově Brodě se organizace ujalo mateřské centrum Zvoneček.

„Respekt k porodu, pod tímto názvem se skrývá široká oblast témat, ale my jsme si letos vybrali období, kdy na svět přichází nový život,“ upřesnila za Zvoneček Klára Šťastná, organizátorka akce.

Maminky z klubu Zvoneček chtějí se zdravotníky diskutovat na téma zdravý životní styl a přirozený, spontánně vyvolaný porod.

„V momentě, kdy k takovému porodu dochází, už do něho není třeba zasahovat,“ vysvětlila Šťastná s tím, že organizátoři akce nechtějí maminky přesvědčovat, aby rodily doma bez lékařské pomoci. Naopak, aby ve spolupráci se zdravotníky hledaly možnost, jak rodit klidně a bezpečně.

„S radostí můžeme konstatovat, že nemocnice v Havlíčkově Brodě v tomto směru vychází matkám maximálně vstříc,“ zdůraznila Šťastná.

Součástí celotýdenní akce je například homeopatická přednáška, výstava fotografií na téma těhotenství nebo lékařská přednáška o významu prvních hodin v životě matky a dítěte.