„Situace je taková, že na provoz zimního stadionu, který stojí nejméně dva miliony korun ročně, nemáme peníze. Přitom ceny energií strmě stoupají. Sehnat dotace je problém. Sponzoři jsou ochotni přispět na naši činnost, ale ne na provoz stadionu,“ vysvětluje důvody převodu předseda HC Chotěboř Zdeněk Drahoš.

„Pokud chotěbořští hokejisté chtějí hrát hokej v Chotěboři, ať se o stadion starají sami,“ namítá ale například Jiří Kalát z Chotěboře.
Hokejový celek proto přišel na radnici s požadavkem, aby si město Chotěboř zimní stadion buď převzalo do péče, nebo výrazně navýšilo sportovcům dotace.

Ceny energií rostou

„HC má opravdu finanční problémy. Do budoucna už nejsou schopni provoz stadionu zajistit,“ potvrzuje starosta Tomáš Škaryd.

Doposud byla praxe taková, že město dávalo hokejistům dotaci ve výši 500 tisíc korun, zbytek si sportovci zajišťovali sami. „Jenže situace se mění. Ceny energií rostou, sponzoři hokejistům už tolik nepřispívají. Pokud ano, jsou ochotni dávat peníze na činnost klubu, ale ne na stadion,“ potvrzuje starosta slova předsedy Drahoše.

S tím, že zvýšit sportovcům výrazně dotace, aby mohli provoz stadionu zajišťovat dál, by mohlo vyvolat negativní reakce nejen ze strany ostatních sportovních klubů, ale i některých zastupitelů.

Proto se podle starosty zatím jeví jako nejschůdnější, aby město stadion převzalo, staralo se o provoz a sportovcům ho na jejich činnost pronajímalo za určitou částku. O převodu stadionu bude jednat nejbližší zasedání zastupitelstva v polovině června.

Starosta Škaryd ale nepopírá, že převzít zimní stadion bude pro město další finanční zátěž. Jisté řešení, jak zmírnit tíhu výdajů, by bylo, aby se například o údržbu starala nikoliv cizí firma, ale některá z místních společností, například Teles (dříve technické služby města).