Jak informoval server Týden.cz, stížnost proti postupu ve vyšetřování kauzy heparinového vraha vrátil Motejlův úřad jeho otci Bohumilovi s notickou: nespadá do mé pravomoci.

Hned po únorovém doživotním rozsudku prohlásil Bohumil Zelenka, otec heparinového vraha, že se s verdiktem královéhradeckého krajského soudu nesmíří. V žaludku mu ležel hlavně postup vyšetřovatelů, kteří měli doznání k sedmi vraždám heparinem z jeho syna Petra „vymlátit“.

U Otakara Motejla ovšem nepochodil. „Stížnost se mi vrátila zpět. Ombudsman s tím prý nemůže nic dělat, protože to nespadá do jeho pravomoci,“ svěřil se serveru Týden.cz s dílčí prohrou Bohumil Zelenka. „Napsal mi, že mi přeje dostatek sil v mé situaci. Víc nic,“ dodal.

Podle něj si úřad ombudsmana poradil s jeho námětem velmi rychle. „Poslal jsem stížnost hned po procesu a odpověď jsem měl na stole do tří neděl,“ popsal Zelenka starší.

Stížnost prý formuloval sám, což potvrdil i obhájce jeho syna Jan Herout. „Šlo to mimo mé kompetence. Je to soukromá záležitost pana Zelenky,“ uvedl advokát.

Královéhradecký krajský soud poslal bývalého zdravotníka Zelenku v únoru na doživotí za mříže. Podle rozsudku sedm lidí zavraždil a u dalších deseti se o to pokusil. Na oddělení s těžce nemocnými pacienty řádil od května do září 2006. Kauzou Petra Zelenky alias heparinového vraha se 11. června začne zabývat Vrchní soud v Praze.