„Rozšiřujeme služby například o stánek s občerstvením, který loni chyběl,“ upřesnil za přibyslavské koupaliště místostarosta města Michael Omes. Do areálu také přibyly nové lavičky k sezení i více zelených ploch.

K dispozici je velký bazén pro dospělé a brouzdaliště pro nejmenší, kde je hloubka vody asi 35 centimetrů.

Druhá novinka je už pro Přibyslavské méně příjemná, a to vstupné. Pro letošní rok se totiž zvedá v průměru o pět korun. Běžná vstupenka pro dítě do 15 let tudíž přijde na 40 korun, dospělý zaplatí 50 korun.

Zájemci si ale mohou koupit zvláštní vstupenku na 10 návštěv za 400 korun nebo permanentku na celou sezonu za 990 korun, což podle provozovatele, Sportovního zařízení města Přibyslav, přijde podstatně levněji. Pokud jde o otevírací dobu, v Přibyslavi se vykoupete každý den od devíti ráno do sedmé večer, někdy i déle s ohledem na počasí a návštěvnost.

Stížnosti na bar

Brodské koupaliště je v provozu už od úterý. „Využili jsme počasí a chtěli jsme také otestovat Broďáky, jestli jsou připraveni na sezonu. Nejsou,“ podotkl se smíchem vedoucí sportovního zařízení Bohumil Slanař.

„Přiznám se, že na koupaliště moc nechodím. Přijde mi to, že je tam na malém prostoru příliš mnoho lidí,“ nepřímo potvrdil Libor Blažek z Havlíčkova Brodu. Líbí se mu však novinka, která by nejenom letos, ale i do budoucna mohla přilákat více lidí – solární ohřev za více než milion korun. „Určitě je příjemné, že voda je teplejší,“ zamyslel se.

Podle Bohumila Slanaře by teplota vody mohla dosáhnout až 22 stupňů. „Bude to pro naše návštěvníky bomba,“ prohlásil. „Doufáme, že při dobrém počasí se nám se solárním ohřevem podaří prodloužit sezonu alespoň do poloviny září,“ řekl.

Minulý rok si lidé stěžovali na nedostatečnou možnost občerstvení. Podle informací Deníku se dokonce nejednou stalo, že bar byl v čase největšího horka zavřený. „Víme o tom, situaci jsme i na základě připomínek návštěvníků řešili,“ odpověděl Slanař. „Doufáme, že se tyto problémy už opakovat nebudou.“

O víkendech bude brodské koupaliště fungovat od devíti ráno do sedmi večer, ve všední dny je možnost jít se vykoupat od desáté dopoledne do sedmé večer.
Celodenní vstupné je pro dospělé 60, pro děti 40 a pro děti do 6 let 5 korun. Dopolední je 30, 20, 5 a odpolední 40, 30 a 5 korun.

Kde se ještě dá v okolí koupat a zadarmo
Přibyslav – Jablonecká nádrž, rybník Žabka, ale tam je kvalita vody spíš jen pro odvážné
Chotěboř – Břevnická nádrž
Podmoklany – místní vodní nádrž, která je ale oficiálně uváděna jako požární
Žižkovo Pole – místní vodní nádrž
Veselý Žďár – v minulosti byl uváděn jako koupaliště, dnes už je to možná jen požární nádrž, ale koupe se tam pořád

Štěpánka Saadouni, Erika Nováková