„Ještě nemají písemné vyhotovení pitevního protokolu, ten bude asi za měsíc, ale řekli mi, že to bylo tak, že ho uškrtil,“ řekl včera Deníku Blaško.

Ten byl včera s matkou Jakuba Hanou Šimánkovou na policii v Hradci Králové, kde se měli dozvědět další informace o celém případu. „Bohužel nevíme nic konkrétního, jak k tomu došlo. Myslím, že nemají jistotu ve všem, co Novák tvrdí. Zřejmě si ale moc dobře uvědomuje, jakou hrůznost spáchal,“ řekl po jednání na policii Hynek Blaško. Ten chtěl vědět i to, proč chlapec odešel s Novákem na místo, kde ho vrah zabil.

„Řekli, že to pořád není uzavřené a že zatím stoprocentně nevědí, jak to bylo,“ podotkl Blaško.

Antonín Novák odvedl Jakuba z parku Budoucnost 4. května na nedalekou ubytovnu pod záminkou počítačových her. Novák měl Jakuba na ubytovně znásilnit a poté s ním údajně jít pěšky tři kilometry přes celé město a tam ho zavraždit. Jeho tělo bylo nalezeno až po měsíci pátrání a policisty na místo přivedl sám Novák. Ten pak policistům řekl, že Jakuba zabil, protože se bál prozrazení.

„Jakub mu určitě říkal, že to řekne tátovi, který je voják. Byl na mě pyšný a určitě mu to nějak takhle mohl říct. On pak dostal strach a Jakuba proto zabil,“ myslí si Hynek Blaško.