Červen je totiž pryč, ale stavební práce na pozemku vyhrazeném pro nové nákupní centrum dosud nezačaly. Původně měla být stavba zahájena na konci května, developerská firma Nimiru z Havlíčkova Brodu v dubnu potvrdila, že hlavní prostor ve ždíreckém obchodním centru získá společnost Ahold, která zde otevře supermarket Albert.

„Všechny přípravy jsou v běhu, nájemní smlouva s Aholdem je uzavřena, nejpozději 14. července začneme stavět,“ ubezpečil jednatel společnosti Nimiru Petr Ošlejšek.

Začátek stavby se dle jeho slov oddálil kvůli úpravě technických podmínek v projektu. „Podle mých informací získala Nimiru před týdnem stavební povolení. Albert by tu mohl stát ke konci roku,“ řekl místostarosta Ždírce Jiří Pavlíček a doplnil: „V záležitosti supermarketu jsem byl celou dobu pesimista, teď to vidím optimisticky, protože takhle daleko to zatím nikdy nebylo.“

Přestože se počátek prací zdržel, nákupní centrum by mělo být otevřené v původním termínu. „Máme už stanovený termín 19. listopad, kdy bychom měli předat hotovou stavbu,“ potvrdil jednatel Petr Ošlejšek.

Martina Hromádková