Po dobu oprav starého interního pavilonu, který byl postaven už koncem 2. světové války, se totiž veškerá oddělení, včetně ambulancí, dočasně přestěhují do objektu bývalé ortopedie. „Veškerá oddělení i ambulance budou tedy po dobu rekonstrukce v provozu, pro pacienty se nic nemění,“ zdůrazňuje ekonomický náměstek nemocnice Josef Tvrdý.

Jen návštěvy, které za nemocnými pravidelně chodí, si budou muset ze začátku zvyknout, že svoje příbuzné budou navštěvovat po dobu oprav interny v jiném pavilonu.

„Rekonstrukce objektu byla nutná a bude mít do budoucna velký přínos jak pro pacienty, tak i pro zdravotníky,“ konstatuje dále primář interního oddělení Josef Málek.

Především nově zrekonstruovaný pavilon přinese nemocným daleko větší komfort pobytem na nových moderních pokojích. Obnovou projdou zastaralá sociální zařízení, ale především velké změny zažije přístrojová technika.

„Interní pavilon dostane nejen nové zařízení do pokojů pro nemocné, ale především zbrusu novou vyšetřovací techniku na úrovni jedenadvacátého století,“ vysvětluje primář Málek. Včerejškem počínaje se z oddělení interny vystěhovalo například celé ženské oddělení, dělníci vyklidili sklady, zdravotníci přestěhovali lékárny. Příští týden bude pokračovat stěhováním neurologie a interní jednotky intenzivní péče.

Zakázku na kompletní rekonstrukci interního pavilonu za 160 milionů korun se podařilo získat havlíčkobrodské firmě Chládek a Tintěra a třebíčskému Tipastavu.