Projekt se jmenuje Villa park Čechovka a roste v bývalém areálu kasáren Čechovka, který firma vlastní. Včera byl symbolicky odstartován poklepáním na základní kámen. První tuny betonu už ovšem našly v areálu místo, zatím se staví základy domů a pokládá se kanalizace. V dalších dnech začnou domy růst.

Klidnou zelenou lokalitu blízko přírody, moderní technologie, unikátní řešení areálu, to všechno nabízí firma zájemcům o bydlení v Havlíčkově Brodě, které nebude patřit k nejlevnějším. „Celková investice se zatím pohybuje kolem 250 milionů korun a Ross bude generálním dodavatelem stavby. Stavíme část čtvrti se vším všudy pro lidi s vysokými požadavky. Jsme schopni ale vyhovět i lidem s nižšími finančními prostředky,“ řekl včera šéf společnosti Roman Stryk. Do prvních bytů se budou moci lidé stěhovat v polovině příštího roku.

„Máme zarezervovaných asi patnáct bytů, u nichž lidé zaplatili už i zálohy. Zájem neutuchá, ale zákazníci, kteří s námi jednají, tak trochu vyčkávají, až se začnou domy rýsovat, aby si je uměli lépe představit,“ prozradila mluvčí firmy Zdena Stryková. Věří, že všechny byty firma prodá, byť to nebude otázka jedné vlny a půl roku.