„Už je to neúnosné, ráno se v obchodě nedá hnout, a navíc tam mají kvůli chybějící konkurenci přemrštěné ceny,“ nahněvaně reagovala jedna z obyvatelek Marie Culková. Je nespokojená s faktem, že místním i nadále musí na základní nákup stále stačit jedna samoobsluha na náměstí.

„Dneska šly v samoobsluze jen dvě pokladny, takže si dovedete představit, jak to tam muselo vypadat,“ přidala se další obyvatelka Ždírce Ivana Marková. „Se stavbou supermarketu se neděje nic a asi se dlouho nic dít nebude. Mám totiž informace, že by měl být otevřen až 31. března příštího roku,“ dodala.

Petr Ošlejšek z vedení společnosti Nimiru, která stavbu nového obchodu ve Ždírci provádí, však slibuje: „Nakoupit v novém supermarketu si budete moci už letos o Vánocích.“

„Zatím se na staveništi nic zvláštního neděje,“ konstatoval však místostarosta Ždírce Jiří Pavlíček. Město se v poslední době rozrůstá. Obyvatel rychle přibývá, ale dosavadní nákupní možnosti tomu neodpovídají. Proto se město rozhodlo žádostem místních vyhovět.

Nakoupí o Vánocích

Zhruba před dvěma lety výhodně přenechalo pozemek nedaleko hlavního silničního tahu společnosti Nimiru, která slíbila supermarket postavit. Když se její záměr nezdaří, dostane město pozemek zpátky.

Podle Petra Ošlejška je ale vše na dobré cestě. Už je jasné, že obchod bude provozovat společnost Ahold. „S touto společností zatím jednáme ještě o některých stavebních úpravách. Ahold ve Ždírci otevře obchod typově mezi Discontem a Billou, kde bude nabízet veškeré spotřební a potravinářské zboží. Pokud se vše podaří, zákazníci by si měli v novém supermarketu nakoupit už o letošních Vánocích,“ ujistil všechny Ošlejšek. Kolem supermarketu bude k dispozici parkoviště pro necelou stovku aut.

Podle Ošlejška jde jenom o první etapu projektu. V té druhé by měla přibýt ještě zvláštní přístavba o rozloze 900 až 1000 metrů čtverečních s různými menšími obchůdky, kde by měli dostat příležitost místní podnikatelé.

Štěpánka Saadouni, Martina Hromádková