Třetí svatbu během čtyř dnů vystrojil v pondělí Zdeněk Křižanovský v Šejdorfském mlýně v Okrouhličce. Snoubenci Radmila Čejková a Jiří Kaleja z Havlíčkova Brodu se rozhodli uzavřít sňatek, a završit tím i týdenní natáčení pořadu Jste to, co jíte.

Velké překvapení

Krátce po poledni přijela část svatebčanů včetně snoubenců. Nevěstu odvedli do převlékárny se zavázanýma očima. „Věděla jsem, že jde o svatbu, ale stejně to bylo velké překvapení,“ svěřila se po obřadu. Organizační tým musel ale bez vědomí nevěsty myslet na všechno. Co svatební šaty? „Dostala jsem na výběr čtvery a jedny mi padly,“ řekla nevěsta.

„Do pořadu se přihlásila Radka, chtěla zhubnout. Máme za sebou docela drsný týden,“ prozradil ženich Jiří Kaleja.

Ten včera před sňatkem mnohokrát vyběhl schody k oblékárně nevěsty, tu přinášel šatičky pro dceru Elišku, tu květiny. Nebylo tedy divu, že se ještě těsně před obřadem sháněl po sprše. „Snažil jsem se ji ten týden hodně podporovat, hlavně v jídle, sám jsem osm kilo zhubnul. Radka zhubla sedm kilo, tak nějak si to přála,“ dodal včera.

Podle ženicha se na sňatku na konci natáčení shodli oba, přesto vypadali nervózně. „Už to chceme mít za sebou. Je toho moc. Svatba, natáčení, už aby to skončilo,“ povzdychl si.

Tak rychle to ale nešlo. Kolem jedné hodiny se nádvoří Šejdorfského mlýna začalo plnit svatebčany, kteří se pod loubí schovávali před sluncem. Nakonec se shromáždili v připraveném stanu, který i s květinovou výzdobou vypadal jak z pohádky. Snoubenci prošli špalírem a pohodlně se usadili na houpačce i s dceruškou Eliškou. Ta si vážnost slavnostní chvíle nijak nepřipouštěla a snažila se okusit třeba ozdobné perličky z maminčiny kytice.

Nevěsta byla dojatá, stejně jako její maminka. Některé dámy uronily pár slz, pánové dělali, že tohle je rozněžnit nemůže, ale na měkko byli také. Po blahopřání svatebčanů a focení se s nevěstou natočili filmaři posledních pár záběrů při předávání svatebního daru od televize – supermoderní multifunkční trouba s grilem, šestým smyslem a bůh ví, s čím dalším.

Pokud chcete vidět svatbu Jiřího a Radmila, vysílat by ji měla TV Prima zřejmě ve čtvrtek 18. září v obvyklý čas.

Dietoložka Kateřina: Hublo se jí středně

Okrouhlička - Na svatebním obřadu nemohla chybět známá a přísná dietní lékařka Kateřina Cajthamlová. Je nekompromisní, ale to k pořadu prostě patří.

Jak se Radce hublo? Patřila mezi ty snaživější?
Hublo se jí vzhledem k jejímu věku středně. Kdyby přidala pohyb, což u ní bylo to zásadní, a to hlavně pohyb zaměřený na problematické části, to znamená bříško a boky, hublo by se jí asi lépe. U ní byl problém hodně cukru v dietě, to myslím, že výrazně omezila. Jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží. Pokud to vydrží a přidá pohyb, hublo by se jí dál ještě lépe.

A zvykla si na nový jídelníček?
V pondělí při závěrečném hodnocení se zdálo, že se jí nová strava líbí a že ji bude dodržovat. Jak to dopadne v praxi, to uvidíme až časem. Řekla bych, že ten největší problém u každého, kdo se rozhodne zhubnout, bývá rozhodnutí a potom motivace. Dokud bude každý hubnoucí jenom soutěžit s váhou a nebude respektovat svůj zdravotní stav, své předchozí stravovací zvyklosti a nebude se zaměřovat specificky na to, co jemu konkrétně obezitu způsobilo, tak tam dlouhodobý efekt nebývá. Je potřeba zhodnotit, jestli hlavní byly psychické vlivy, stres, nedostatek pohybu, nebo nemoc, což bývá třeba u lidí trpících cukrovkou, ledvinnými onemocněními a podobně. Tam je pak dieta přísnější.

Jiří zhubnul nakonec o kilo víc než Radka. Je to obvyklé?
Jiří je muž a u něj hubnutí mohlo být jednodušší, protože muži mají větší podíl svalové hmoty. A pokud změní stravování a přidají pohyb, což se u Jirky stalo, protože s Radkou sportuje, tak muži většinou hubnou snáz. Není to nic neobvyklého. Jeho startovací hmotnost byla navíc vyšší a hubnutí se poměřuje podle ní, podle věku, pohlaví a zdravotního stavu.