Exhibice na písku rozhýbe brodské náměstí

Ve středu začíná očekávaná prázdninová akce letošního roku, Beach Volleyball Cup. Turnaj zatraktivní souboj: radnice versus Poulíček – Váchová, který začíná v 18.30. Havlíčkobrodský deník navíc získal exkluzivní informaci. Jako jediní víme, kdo z radních města nastoupí.

Známé tváře z havlíčkobrodské radnice však budou v exhibičním volejbalovém utkání v přesile. Proti moderátorovi sportovního zpravodajství Televize Nova Pavlu Poulíčkovi a někdejší MISS České republiky a modelce Lucii Váchové nastoupí v počtu tří nebo čtyř.

„Naši zastupitelé to pojali spíš jako legraci, bude to takový sranda-match,“ přiblížila mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová.

Radnice versus modelka a sporťák

Tři jména radních, kteří o půl sedmé večer nastoupí na hrací plochu, jsou jistá. Zahrát si půjde místostarosta Čeněk Jůzl společně s radním Tomášem Hermannem a zastupitelkou Martinou Matějkovou.

„Všichni společně jsme ještě neměli tu čest hrát, ale plánujeme si to večer zkusit,“ řekla pro Deník Matějková. „Ohledně hrací taktiky jsem už zpovídala dceru, která volejbal hraje, tak snad to nějak vymyslíme,“ doplnila.

„Brodští zastupitelé jsou rození sportovci, takže věřím, že vyhrajou,“ tipnul si výsledek zápasu Václav Motyčka z Havlíčkova Brodu.

Beach Volleyball Cup začíná na Havlíčkově náměstí dnes s úderem třinácté hodiny. Po exhibičním utkání zastupitelů (začíná v 18.30) završí středeční program Jiří Čáslavský, který v letním kině přímo na náměstí spustí od jedenadvaceti hodin promítačku s filmem Indiana Jones - Království křišťálové lebky.

Ve sto třiceti tunách plážového písku, jenž leží od úterkana dolním okraji Havlíčkova náměstí, odehraje během středečního odpoledne zápas první desítka přihlášených dvojic.

Celkem se na hřišti až do pátku vystřídá třicet týmů. Na ten vítězný, který vzejde ze sobotního finálového duelu, čeká věcná cena v hodnotě pěti tisíc korun.

Středeční zápasy začínají opět v jednu hodinu odpoledne.

Martina Hromádková