Registrované týmy nastupují na volejbalové hřiště podle předem stanoveného klíče, se svým soupeřem odehrají dva sety do patnácti bodů. V případě jedné výhry a jedné prohry rozhoduje skóre.

Exhibiční utkání, v němž se předvedli zástupci havlíčkobrodské radnice proti týmu Pavla Poulíčka, se hrálo na tři sety do jedenadvaceti bodů. Zápas nakonec skončil výhrou Broďáků 2:1. Po jednom vyhraném a prohraném setu porazili brodští zastupitelé soupeře 21:19.

S Beach Volleyball Cupem se na Havlíčkově náměstí usadil také Jiří Čáslavský a jeho promítací maringotka. „Já působím v Táboře, takže mi přišlo, že na večerní promítání není nikde žádná reklama. Narychlo jsem ještě vyrobil a vyvěsil plakáty, proto mě účast mile překvapila,“ sdělil Jiří Čáslavský.

Největší pecka bude v sobotu

Počet diváků odhaduje na sedm set, což je podle něj srovnatelné číslo s množstvím lidí, kteří přišli na jeho havlíčkobrodské promítání začátkem července.

„Počasí vychází bezvadně. Největší pecka to bude v sobotu, kdy promítám po ohňostroji,“ podotkl Čáslavský. Na otázku, zda není škoda, že tentokrát jeho kino nevybírá peníze na brodskou nemocnici, jako tomu bylo v červenci, odpověděl: „Určitě by to bylo hezké, přece jen mladé to vychovává a navíc jim to přináší dobrý pocit, ale bohužel se tomu tentokrát nikdo nevěnoval organizačně. Jsem tu jenom jako doplňkový program.“

Martina Hromádková