„Máme obavu o nově zbudované parkoviště u zemědělské školy, které bylo dáno do provozu koncem června,“ uvedla starostka Lenka Arnotová s tím, že parkoviště u zámku bylo vystavěno především pro návštěvníky muzea a zákazníky blízké restaurace. Ve školním roce však lze očekávat, že jej zaplní studenti místní Zemědělské akademie.

„Za nás se ještě mohlo parkovat na betonových panelech za zámkem, kde kromě studentů nikdo jiný nestál. Jenomže pak to zakázali, tak se nesmí divit, že mladí nechávají auta jinde,“ zmínil se někdejší absolvent školy, čtyřiadvacetiletý Jan.

„Ono by ani nevadilo, že tam budou parkovat studenti, problém ale je, že ta auta tam budou stát po celou dobu vyučování. Proto máme v úmyslu na parkovišti během podzimu zavést parkovací automaty,“ vyjádřila se Arnotová.

Horší než poplatky jsou prý náklaďáky

Zpoplatněné parkoviště v Zámecké ulici (místními zvané na Malé Straně) by mělo být první vlaštovkou. Dosud si lidé ve Světlé užívali parkování zadarmo.

„Placená parkoviště nemám rád, když můžu, tak se jim radši vyhnu. Poslední dobou se tu ale vybudovalo hodně parkovacích ploch, takže si myslím, že situace není kritická,“ míní dvaatřicetiletý Milan Svoboda ze Světlé. „Horší je to s dopravou a s náklaďáky, které tudy denně projíždějí,“ dodává.

„Pokud se nám systém placeného parkování osvědčí, uvažujeme, že automaty dáme ještě na náměstí. Měly by vést k větší ohleduplnosti řidičů, aby auta nenechávali na náměstí třeba deset hodin,“ prozradila budoucí plány starostka.

Světelská radnice v tomto roce kromě zmíněného parkoviště u zámku otevřela velké parkoviště Na Sídlišti a ve svých dalších plánech počítá také s projektem odstavných ploch pro auta podél Sázavské ulice.

Martina Hromádková