„Loni nebyla zdaleka taková návštěvnost ani tržby,“ pochvaluje si za městský úřad Přibyslav Zdeněk Matějka, který má na starosti kromě koupaliště i provoz sportovní haly.

Největší nápor návštěvníků zažívá podle Matějky koupaliště po šestnácté hodině, kdy je vstupné pouhých dvacet korun. „Mně nejvíc vyhovovala vodní masáž. Nejdřív jsem se styděla. Říkala jsem si, že jsem stará bába, tak proč se ukazovat v plavkách, ale pak mi to bylo jedno. Bublinky mi dělají dobře na páteř,“ uvedla Deníku Marie Kadlecová z Přibyslavska, která chodila na koupaliště zhruba dvakrát do týdne.

Právě zařízení, kterému provozovatelé koupaliště říkají odborně vzduchová masážní lavice, se těší největšímu zájmu hlavně starších návštěvníků, mladší zase láká šestimetrová skluzavka. Děti v malém bazénku zase baví vodní chrlič.

„Zatím se ukazuje, že postavit koupaliště v centru města zase nebyl tak špatný nápad. Alespoň návštěvníci odjinud si to pochvalují,“ konstatuje Matějka. Koupaliště by podle Zdeňka Matějky mělo být otevřené zhruba do poloviny září, podle toho, jak bude přát počasí.

Naopak brodské koupaliště letos už sezonu ukončilo. A to i přesto, že voda byla mnohem příjemnější než loni díky solárnímu ohřevu.

Pomohl by tobogan

„Zaznamenali jsme 22 tisíc návštěvníků. Je to určitě lepší než loni, to byla opravdu mizerná sezona. Tento rok hodnotím jako dobrý průměr,“ podotkl vedoucí sportovního zařízení Bohumil Slanař.

Vyskakovat však není proč, podle Slanaře náklady vysoko převyšují výdělek. „Ztrátu jsme o něco stáhli, na nule však rozhodně nejsme,“ prozradil.

Solární ohřev, který stál město více než milion korun, návštěvnost přece jenom zvedl. „Voda byla mnohem příjemnější než loni,“ potvrdil Slanař.

Podle jeho názoru by brodskému koupališti pomohlo více adrenalinových atrakcí. „Mít tady obrovský tobogan nebo kamikadze skluzavku, bylo by tady určitě víc mladých,“ myslí si.

I když jsou brány areálu pro koupání už zavřené, například možnost zahrát si plážový volejbal funguje dál.

Štěpánka Saadouni, Erika Nováková