Od dob babiček se však mnohé změnilo. Slečny zkrátily sukně a odhalují ramena, chlapci zase do tanečních narozdíl od předchozích let chodí s chutí. „Máme přihlášených o trochu víc kluků, ale snažíme se ten počet regulovat,“ uvedla Marcela Černá z taneční školy Trend, která se svým manželem podává lekce tance v Havlíčkově Brodě.

Sál kulturního domu Ostrov přivítal pod jejich vedením první tanečníky už před několika dny.

Ve Světlé nad Sázavou se taneční kurzy uskuteční po několikaleté pauze. O jejich obnovu se zasadilo kulturní centrum KyTICE, od 17. září je v hlavním sále Společenského domu povedou Miroslav a Kristýna Kaplanovi z Havlíčkova Brodu.

„Původně se nám přihlásilo jedenadvacet chlapců a jedenadvacet dívek, takže to vycházelo přesně na páry. Bohužel se před prázdninami jeden chlapec odhlásil, takže bude o slečnu víc,“ sdělila Zdeňka Horní z KyTICE.

V Chotěboři taneční lekce startují ve čtvrtek 18. září. V plesovém sále Hotelu U zámku je pořádá Domov dětí a mládeže Junior, lektory jsou členové Taneční školy Chrast Bohémia.

Rozpis tanečních kurzů:

Havlíčkův Brod – lekce probíhají od 7. září vždy v pátek do 21. listopadu. Taneční kurzy vedou manželé Marcela a Jiří Černí z taneční školy Trend ve dvou časech: od 16.00 do 18.45 a od 19.15 do 22.00.
Světlá nad Sázavou – první lekce se uskuteční ve středu 17. září, závěrečná prodloužená bude ve středu 19. listopadu. Kurzy vedou v čase od 18.00 do 20.30 manželé Miroslav a Kristýna Kaplanovi z Havlíčkova Brodu.
Chotěboř – lekce začínají 18. září a konají se každý čtvrtek do 4. prosince. Taneční kurzy vede od šesti hodin večer Bohumil Černý se svými pomocníky z Taneční školy Bohémia Chrast.

Martina Hromádková