Náhradní průjezd bude možný ulicí Příčnou a do Kotliny a jejího okolí se dostanou řidiči ulicemi P. F. Ledvinky a U Stadionu. Štáflova ulice bude uzavřena od 7 do 18 hodin a tou dobou v ní bude vytvořena pěší a cyklistická studentská zóna.

Připraven je i doprovodný program. Od 9 do 10 hodin bude ve Štáflově ulici připravena zkouška jízdy na invalidním vozíku pro žáky základních a středních škol. Vyzkoušet si budou moci i chůzi s trasovací holí, uvidí ukázku výcviku vodícího psa nebo ukázku Braillova písma.

Od 8 do 17 hodin budou na různých zastávkách MHD a i v autobusech MHD cestujícím rozdávány drobné odměny a materiály ke Dni bez aut. Chybět nebude ani poděkování, že upřednostňují MHD před dopravou autem.

Od 10 hodin budou městští policisté měřit rychlost, které se může účastnit i veřejnost, především děti. Sraz je v 9.45 hodin u služebny Městské policie v Žižkově ulici. Děti mohou řidičům, kteří překročí povolenou rychlost, dát negativní odměnu – třeba nakreslený citron.

Od 14 do 16 hodin na nábřeží poblíž prodejny Billa bude zopakován program shodný s dopoledním programem ve Štáflově ulici. V podvečer je v plánu běh rodičů a dětí havlíčkobrodským náměstím. Sraz zájemců je v 17.30 hodin před Starou radnicí. Běh pořádají Mateřské školy města Havlíčkův Brod. Prodejna Veloservis bude po celý den ve své provozovně v Jihlavské ulici zdarma půjčovat kola.