Regionální operační program Jihovýchod nyní vyhlásil výzvu k podávání návrhů na rozvoj infrastruktury pro nemotorovou dopravu.

Žádosti o dotace mohou obce předkládat do 31. října letošního roku. Jak ale sdělil Petr Adam, vedoucí odboru školství, rozvoje a památkové péče na Městském úřadě v Chotěboři, do tohoto termínu chotěbořská radnice projekt na cyklostezku určitě udělat nestihne.

„Záměr se připravuje, ale je tam potřeba vyjádření i ostatních obcí, není to jen o Chotěboři. Zastupitelstvo se v brzké době chystá schvalovat soupis několika projektů, které by byly podkladem pro upřesnění investičního plánu,“ vysvětlil Adam. Jak posléze přiblížil, jedním z projektů je i cyklostezka, která by vedla přes Bílek a sobíňovské Sopoty směrem do Havlíčkova kraje, kde by se mohla napojit na další stezky vedoucí ze Ždírce nad Doubravou.

Směrem na Novou Ves je problém

Podle Chotěbořáka Jakuba Zvolánka však stávající trasa na Ždírec není z pohledu cyklisty úplně špatná. „Když potřebuju, tak se tam na kole vydám po polních nebo lesních cestách, případně oklikou přes Příjemky, je to tady v okolí docela dobře značený,“ vyjádřil se. Nejvíc by podle něj byla potřeba cyklostezka směrem na Novou Ves.

„Jel jsem tam nedávno a byl jsem z toho docela rozmrzelej. Dá se tam jet jen po hlavní silnici a proplétat se mezi náklaďáky není úplně ideální,“ podělil se o své zkušenosti chotěbořský cyklista.

Martina Hromádková