Poté však přišlo zdržení v podobě hledání vhodného partnera. Tím se nakonec stala společnost Ahold. Zároveň vystoupil zástupce společnosti Nimiru Petr Ošlejšek a vyslovil informaci, že by si Ždírečtí mohli v obchodním centru nakoupit už o letošních Vánocích.

Ale to je však těžko uvěřitelné. „Na místě není momentálně nic nového. Pozemek je připravený, ale nic se zde neděje,“ informoval místostarosta Ždírce nad Doubravou Jiří Pavlíček.

To potvrzuje i starosta města Jan Martinec, který současný stav popisuje v diskusi na internetových stránkách města. „Nyní stojíme před zásadním problémem. Věřit dále firmě Nimiru a vytrvat, nebo se soudní cestou domáhat vrácení pozemku pro výstavbu s výhledem na několikaletý soudní spor,“ dodává v diskusi.

Petr Ošlejšek ze společnosti Nimiru Deníku řekl, že o letošních Vánocích supermarket dostavěn nebude. „Termín dokončení se posouvá na jaro 2009,“ dodal. „Jednak se vše zdrželo na stavebních úpravách ze strany společnosti Ahold a také kvůli světové bankovní krizi,“ doplnil Ošlejšek.

Jiří Svoboda