U vstupu uvítala návštěvníky přehledná tabule s vysvětlivkami. Předsálí, samotný sál i první patro s balkónem pak patřili středním školám. Ty se představovaly, jak nejlépe uměly. Byli k vidění multimediální prezentace, ukázky výrobků či předvádění zručnosti studentů a učňů.

Jedna z maminek Marie Hovorková poukazuje na to, že v současnosti tyto burzy nahrazují dříve používané letáky do škol. „Dnes děti dostanou jenom knížečku a to je všechno,“ konstatuje. Hovorková zároveň doplnila, že s dcerou na přehlídku přišli takřka najisto a ostatní školy jenom obhlížely.

Naopak s žádným konkrétním záměrem na Ostrov nepřišla Jaroslava Nedbalová. Zaměří se především na školy, kde bude probíhat důkladná výuka cizích jazyků. Myslí si, že burza dává lepší přehled pro výběr středních škol. „Takovéto akce jsou dobré pro lepší orientaci,“ podotýká.

Ivana Švandová se svým potomkem nic konkrétního nevybrala. V přehlídce ale vidí i zájem ze strany středních škol. „Školy se dnes musejí nabízet, protože je málo dětí. Dříve nic podobného nebývalo,“ uzavírá Švandová.

(svo)