„Je to vůbec jeden z nejúspěšnějších roků v historii brodské radnice,“ potvrdila starostka města Jana Fischerová.

Radní počítají na příští rok s deficitem 47 milionů, ten by však měly pokrýt zisky z letošku. „To znamená, že si nebudeme muset brát úvěr,“ vysvětlila starostka města.

Investiční priority jsou tedy jednoznačné: revitalizace Havlíčkova náměstí, podchod nebo nadchod na Masarykově ulici, obnovení Cihlářského potoka a vybudování protipovodňových opatření. Tyto akce by však finančně měly podpořit dotace.

Částka, která půjde přímo z rozpočtu města, se vyšplhala na zhruba 144 milionů korun. Z ní se počítá se sumou 15 milionů na zasíťování deseti parcel v lokalitě U Rybníčku nad psychiatrickou léčebnou. Sedm milionů půjde na rekonstrukci parkoviště na bývalém autobusovém nádraží. „Tam by měl vzniknout prostor pro 95 aut,“ doplnil místostarosta Libor Honzárek.

Z dalších akcí se ve městě připravuje například oprava chodníků na Vršovicích, na ulici Humpolecká, Prokopa Holého a u Základní školy Konečná.

V příštím roce také dokončí 2. etapu obnovy dětského hřiště na Kalinově nábřeží a začne se s budováním nového hřiště na Jihlavské ulici.
K rozpočtu nepřišla od obyvatel Havlíčkova Brodu žádná připomínka. Byl tedy schválen v poměru 15 – 4 – 3.