„Jsme odborná poradna. Nejsme denní centrum pro matky s dětmi, kam chodí ženy na mateřské trávit volný čas,“ zdůrazňuje jedna z provozovatelek Mammacentra Klára Šťastná.

Nápad otevřít poradnu pro novopečené rodičky vzešel od ní a její kamarádky Martiny Molákové. MaMMacentrum je nové rodinné centrum v Havlíčkově Brodě určené pro setkávání maminek po porodu.

Klára i Martina už mají za sebou jak porod, tak i poporodní období se všemi klady i zápory. Jejich poradnu, která je otevřena dvakrát až třikrát v týdnu, navštíví zhruba tak dvě desítky matek. „Vzhledem k tomu, že máme osobní zkušenosti, jak právě toto období může být pro ženy náročné, připravili jsme celou řadu kurzů, jež by měly napomoci lépe porozumět a zvládnout právě probíhající část života,“ vysvětluje Klára Šťastná.

V souboru přednášek se matky dozvědí, jak správně svého potomka kojit, čím a jak dorůstající dítě krmit. Jak zvládnout ale také jeho různé psychomotorické problémy.

Klára i Martina jsou vysokoškolačky, vystudovaly původně ekonomický obor, ale mají za sebou odborné kurzy poradenství, Klára je lektorkou masáží dětí a kojenců.

MaMmacentrum nespadá pod žádný spolek ani organizaci, provoz poradny je hrazen ze vstupného na odborné přednášky.