„Máme tak 40 cm sněhu a jezdit začneme v sobotu dopoledne, kdy chystáme od deseti hodin párkové závody v obřím slalomu,“ raduje se jeden z provozovatelů Vincenc Šrutka.

Dodává, že mají ze sněhu velkou radost. Jeho nedostatek v minulých letech jim sice žádnou ztrátu nepřinesl, ale když se může jezdit, je to skvělé.
Sníh dodal elán i ostatním vlekařům.

„Máme z toho obrovskou radost, sněhu je dost, tak půl metru,“ chlubí se Jan Odvářka z areálu Svatá Anna u Chotěboře. Ani tady se při loňských zimách nezimách do ztráty nedostali. Jiná je situace ve Vysoké u Havlíčkova Brodu. „Teď už se nám alespoň částečně povedlo dostat se z těch propadů způsobených v minulosti. Do plusu se asi nedostaneme, ale kdyby tato situace ještě chvíli trvala, alespoň vyrovnáme dluh. Navíc chceme koupit další sněžné dělo, takže jen ať padá,“ říká Zdeněk Novotný. Dodává ale, že nadílka je dvousečnou zbraní.

„Máme málo lidí a teď, když je takového sněhu a tím pádem také mnohem více práce, nestíháme. Všechno děláme po práci, a tak je to dost náročné.“ Podle Novotného navštěvuje teď areál s cca 50 centimetry sněhu v dopoledních hodinách také více škol, kterých bylo jako šafránu.

„No, je to super,“ raduje se Jaroslav Kaiser z areálu Kadlečák u Světlé nad Sázavou. „Předchozí zimy byly nevydařené, dostali jsme se do ztráty, a abychom si nemuseli nikde půjčovat, složili se jednotliví členové – celkem jsme vybrali asi 120 tisíc. Ty jsou už teď vrácené a sjezdovka konečně vydělává,“ raduje se Kaiser.

Andrea Bartůňková