V prvním případě poskytovali krátce před jedenáctou dopoledne technickou pomoc na střeše ZŠ v Přibyslavi. Vznikla tam silná sněhová návěj. Podle ředitele tamní školy Luďka Ježka nebyla ale naštěstí situace nijak dramatická.

„Převisy byly dost velké, proto jsme kvůli bezpečnosti žáků i chodců preventivně zavolali hasičskou záchrannou službu, než mohl sníh spadnout a někoho ohrozit.“

I podruhé způsobil těžký sníh komplikace na budově základní školy, tentokrát v Havlíčkově Borové. Tam hasičská jednotka vyjela těsně před půl dvanáctou hodinou. „Hrozil tam sesuv sněhu ze střechy, a mohlo tak dojít k nebezpečí úrazu nebo dokonce i smrti,“ říká mluvčí HZS Petra Musilová.

„Jinak jsme žádné další zásahy nepodnikali a nemáme hlášeny ani žádné nehody, situace se teď po několika náročných dnech uklidnila,“ doplňuje.
Klid byl ve středu i na silnicích v celém okrese.

„Komunikace první a druhé třídy jsou po ošetření solí vlhké, ale holé a neklouzají. Na silnicích třetích tříd se drží uježděný sníh, ale nemáme hlášeny žádné problémy,“ říká Václav Dipold z Krajské správy a údržby silnic kraje Vysočina.

Andrea Bartůňková