Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dobrá zpráva: další velké propouštění se nechystá

Havlíčkův Brod - Havlíčkobrodsko, je co do nárůstu nezaměstnanosti, v současné době první v republice. Počet uchazečů o práci narostl oproti letošnímu lednu o více než 20 procent, ale situace by se do budoucna už více zhoršovat neměla.

10.3.2009
SDÍLEJ:

Jak se bude vyvíjet nezaměstnanost v regionu, který je v současnosti co do nárustu počtu lidí bez práce první v republice, když samotné vládní zákony jsou nedomyšlené. To bylo hlavní téma schůzky ředitele úřadu práce Martina Kouřila a senátora Pitharta.Foto: DENÍK/Štěpánka Saadouni

Na tom se shodli při pracovním setkání ředitel Úřadu práce v Havlíčkově Brodě Martin Kouřil a senátor za KDÚ-ČSL Petr Pithart, kde hlavní téma bylo vývoj nezaměstnanosti v regionu a zaměstnávání cizinců.

„V tomto směru je ředitel úřadu práce střízlivý optimista. Probrali jsme situaci v každé větší fabrice v regionu, havlíčkobrodský úřad práce udržuje pravidelné kontakty s místními podniky, žádné velké výluky by už nastat neměly,“ říká senátor Pithart, ovšem v zápětí dodává, že směr, jakým se bude ekonomická krize do budoucna vyvíjet, nezná nikdo.

„Například havlíčkobrodská Futaba zatím funguje, ovšem dokud bude bez problémů v provozu firma TPCA v Kolíně, ale zatím se žádné výrazné změny neočekávají,“ upřesňuje senátor.

Bez peněz dle zákona

Snad v nejhorší situaci jsou v současné době zaměstnanci bývalých světelských skláren. Podle ředitele úřadu práce Kouřila má státní správa, co do možnosti konkrétní pomoci nezaměstnaným, obrazně řečeno, svázané ruce různými zákony, které musí plnit a dodržovat. Právě tady se podle senátora Pitharta ukazuje, jak nedomyšlené byly některé vládní zákony přijaté bez následné zpětné vazby.

Paradoxně musela přijít až krize: doba, kdy se tisíce lidí zaměstnaných ve sklářském průmyslu ocitlo bez příjmů, nepobírajíc podporu v nezaměstnanosti, ani státní sociální dávky.

„Skláři byli uvrženi do nesnesitelné situace. V současné době to řeší vláda a snaží se o zpětnou nápravu, ale kdyby nedošlo k tak masivnímu propouštění, pouze ke krachu nějaké menší firmy, problémy inkompaktivity zákonů by nevyšly najevo,“ povzdechne si senátor.

Jeho další setkání, které si s vedením úřadu práce naplánoval na nejbližší dobu, je využití veřejně prospěšných prací.

Autor: Štěpánka Saadouni

10.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení