Podle starosty Jana Štefáčka octárna sousedí se sportovní halou a nově otevřeným letním koupalištěm. Obě zařízení nějaká parkovací místa už dlouho potřebují. „Octárna patřila přibyslavským hasičům, ale byla v havarijním stavu. Hasiči zde chtěli původně otevřít restauraci, ale nenašli zájemce,“ říká starosta.

Město nakonec objekt od hasičů koupilo za jeden milion korun. „Věřím, že tato koupě se některým občanům v Přibyslavi nemusí líbit a ptají se, proč město kupuje za milion ruinu, ale naše rozhodnutí mělo hlubší důvody,“ zdůrazňuje starosta.

Peníze využijí efektivně

Město tak získá pozemek, který může efektivně využít, peníze za starou octárnu zas přibyslavští hasiči zpětně investují do plánované rekonstrukce v Centru hasičského hnutí v přibyslavském zámku.

„Je to vlastně určitá forma sponzorského daru. Například tamní depozitáře potřebují opravy, hasiči mají už delší dobu v úmyslu postavit zvláštní objekt pro hasičskou historickou vozovou techniku, ale nemají na to peníze. Milion za octárnu tak zůstane ve městě a poslouží hned dvakrát,“ vysvětluje starosta.