Senioři si mohou vybrat z nabídky čtyřiadvaceti bytů, z toho je sedm pokojů dvoulůžkových. Každý byt má svoje hygienické zázemí a samostatný elektroměr.

V bytě je zároveň i přípojka k užívání kabelové televize, internetu, počítačové sítě a domácí telefon. „Přesto, že jsme zatím nedělali našemu domovu žádnou velkou reklamu, ohlas předčil očekávání. Zájemci o bydlení se hlásí týden co týden, a to nejen z Vysočiny. Jako první přijeli klienti až z Brna,“ informoval starosta Josef Málek. Senioři si byt v domově od majitele pronajmou, přitom čistý nájem se pohybuje kolem 2,5 tisíce korun, podle rozlohy a umístění bytu. Ostatní služby si obyvatelé hradí sami.

„Pro přijetí do domova si neklademe žádné zvláštní podmínky. Snad jen, aby senioři byli v takovém zdravotním stavu, kdy se obejdou bez nepřetržité péče druhé osoby,“ upřesnil starosta Málek.

O obyvatele by v budoucnu měli pečovat přes den až čtyři zaměstnanci, v současné době jsou to zatím dvě zkušené pečovatelky. Majitelem zařízení pro seniory je občanské sdružení Domov svatého Floriána.

To nechalo vybudovat objekt na místě zchátralé zemědělské budovy. Peníze získalo občanské sdružení formou půjčky od peněžního ústavu a částečně z dotací Evropské unie určených na rozvoj venkova.

Cena stavby činila 17 milionů korun. V provozu jsou zatím dvě hlavní budovy. Časem by měla přibýt budova třetí, domov by měl mít v areálu i park a stanoviště pro automobily.