V současné době je podle Stránského v celé republice otevřeno 12 kin, která divákům nabízejí digitální projekci. Mezi ně patří i město Chotěboř.

„Distributoři filmů nabízejí stále častěji hlavně digitální projekci. Diváci, kteří si zaplatí nemalé vstupné, chtějí kvalitu,“ konstatuje Stránský a potvrzuje, že ač zpočátku chotěbořští diváci přijímali digitál s rozpaky, naučili se do kina chodit a návštěvnost pomalu stoupá. „Například v roce 2005 chodilo na představení průměrně 22 diváků, loni to bylo už 34. To je dost slušný průměr. Promítáme sice tři dny v týdnu, ale snažíme se nabízet divákům co nejlepší filmy,“ míní Stránský.

Jak zdůrazňuje o úspěšnosti nebo neúspěšnosti provozovatelů kin nejlépe svědčí výše vybraného vstupného a ta v chotěbořském kině není nijak špatná. „Tak například loňský limit výše výběru vstupného jsme si stanovili na 350 tisíc korun, konečná výše výběru ale byla 376 tisíc korun, což je více než jsme čekali,“ pochvaluje si Stránský.

Podle jeho názoru nebyl špatný ani nápad nabízet divákům přímý přenos operních představení z renomovaných koncertních síní. Na prvním představení sedělo v sále asi patnáct diváků. Na představení madame Butterflay už jich přišlo padesát, někteří přijeli až z Prahy.