„O velikonočních svátcích máme v plánu zvýšenou činnost, proto popíjet před jízdou nebo řídit se zbytkovým alkoholem v krvi může šoféry přijít draho,“ upozornil třebíčský dopravní policista František Ševčík.

Loňská čísla jsou totiž varující. O velikonočním prodlouženém víkendu v roce 2008 se v republice stalo celkem 1253 dopravních nehod, při nichž zbytečně zemřelo osm lidí.

„O tom, jaké místo v historické tabulce zaujmou Velikonoce letošní, rozhodnou především řidiči motorových vozidel, ale také cyklisté a chodci. A alkohol, samozřejmě,“ připomněl Josef Tesařík z ředitelství služby dopravní policie.

Na řidiče, kteří se spoléhají na to, že o velikonočních svátcích žádnou hlídku nepotkají, se chystají také žďárští dopravní policisté. Ti budou v terénu nejenom o víkendu, ale i o velikonočním pondělí, kdy je již tradičně „úroda“ podnapilých hříšníků za volanty motorových vozidel největší.

„V sobotu a v neděli se uskuteční větší dopravně–bezpečnostní akce, kdy policisté budou kontrolovat i to, zda šoféři před jízdou nepožili alkohol,“ uvedl Deníku v pátek odpoledne šéf Dopravního inspektorátu Policie ČR ve Žďáře nad Sázavou Jan Kostečka.

O Velikonočním pondělí sice budou policejní kontroly na silnicích méně početné, ale ani tak se šoférům nevyplatí riskovat ztrátu řidičského oprávnění.
„V pondělí se hlídky zaměří především na alkohol,“ dodal Kostečka.