Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Uzavírka stěžejní křižovatky v Havlíčkově Brodě je tady

Havlíčkův Brod - /FOTO A VIDEO/ Od středečního rána se doprava ve městě ještě více zkomplikovala.

22.4.2009 1
SDÍLEJ:

Hlavní světelná křižovatka v Havlíčkově Brodě ve středu ráno.Foto: DENÍK/Jaromír Kulhánek

Jestliže do této chvíle byl střed města ucpaný kvůli jednosměrnému provozu na Masarykově ulici, kde v této chvíli staví podchod, tak v současnosti projíždí centrem ještě více aut, které zpomalují dopravu hlavně u kruhového objezdu v Dolní ulici směrem k Nádražní.

Redaktoři Havlíčkobrodského deníku jsou v ulicích města a dopravu společně s objízdnými trasami podrobně mapují. Aktuální zpravodajství vám budeme průběžně přinášet.

Redaktorka Deníku absolvovala cestu linkovým autobusem z Chotěboře s příjezdem do Havlíčkova Brodu v 8.45 hodin. Cesta autobusu městem místo obvyklé trasy po Masarykově ulici na hlavní křižovatku vedla přes Havlíčkovo náměstí.

Horní i Dolní ulicí se už vinula dlouhá kolona aut, katastrofické scénáře řidičů se naštěstí nenaplnily, průjezd centrem až na autobusový terminál trval přibližně deset minut. Nicméně je zřejmé, že centrem města projíždí nyní více aut než obvykle. Cestující již od rána mohou využívat zastávku na Havlíčkově náměstí, na které zastavují i linkové autobusy.

Situaci kolem uzavírky hlavní křižovatky v Havlíčkově Brodě zkomplikovala u obce Pohled oprava silnice. V důsledku toho se už tam začaly tvořit kolony ve směrech od Ždírce nad Doubravou a Přibyslavi. Dopravu u Pohledu řídí silničáři.

V 10.59 jsme se pokusili projet objížďkou u Štoků. Ta je dobře a výrazně vyznačená s upozorněním, že je pro kamionovou dopravu a měří 30 km. Před křižovatkou směrem na Přibyslav byla vyznačená objížďka opět a všechny kamiony, které v tu chvíli tímto úsekem projížděly, ji respektovaly.

Řidiči, směrující z Jihlavy do Humpolce, ve velké míře využívali komunikaci přes Svatý Kříž, Petrkov a Lípu. Do Havlíčkova Brodu tudíž vůbec nezajížděli.

Jízda objízdní trasou přes Přibyslav proběhla bez větších problémů. Nikde nebyl žádný ucpaný úsek. Frekvence kamionů: v průběhu jedné minuty projel jeden kamion.

Kolem poledne jsme projížděli z části uzavřenou brodskou křižovatkou. Ta byla zcela průjezdná, nevyskytl se žádný problém. Auta projížděla plynule.

Navzdory katastrofickým scénářům, kterých se brodští občané a řidiči obávali, byl průjezd Brodem i v jeho okolí v rámci normálu. Žádné extrémní situace se nevyskytly.

Pracovat se bude každý den v týdnu

Práce na modernizaci frekventované světelné křižovatky Masarykova-Humpolecká, která začíná právě dnes, poběží kontinuálně a pokud možno i rychlým tempem.

Pohlídá si to investor, jímž je Ředitelství silnic a dálnic Jihlava (ŘSD). „Průběh prací a dodržování časového harmonogramu budeme samozřejmě velmi pečlivě sledovat,“ řekla ředitelka ŘSD Marie Tesařová.

Dodala, že hlavním dodavatelem je společnost Skanska a celkové náklady rekonstrukce dosáhnou pětadvaceti milionů korun. Práce na modernizaci křižovatky poběží po celou dobu, tedy do 15. září v celotýdenním režimu. Zaměstnanci dodavatele a jeho subdodavatelů by se na stavbě měli pohybovat každý den od sedmi do osmnácti hodin.

„Může se ale stát, že večerní pracovní časy budou, zejména pak v případě příznivého letního počasí, jiné. Ovšem za pregnantního respektování platných místních vyhlášek,“ konstatovala ředitelka Marie Tesařová.

reportéři Deníku

22.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Ilustrační foto

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Ostrov patří v Havlíčkově Brodě opět knihám

Havlíčkův Brod - Kulturní dům Ostrov v pátek opět ožil Podzimním knižním veletrhem.

Robert Fulghum se svou novou knihou zavítal do Havlíčkova Brodu

Havlíčkův Brod - Americký spisovatel a bývalý pastor Robert Fulghum je opět v Čechách. S projektem LiStOVáNí ve čtvrtek zavítal také do Havlíčkova Brodu. Představil tu svou novou knihu Opravář osudů. Slavný spisovatel, který je v Čechách velmi oblíbený, se zúčastnil i Podzimního knižního veletrhu, kde měl v pátek autogramiádu.

Brodská galerie zve na Živý svět Anny Vojtěchové

Havlíčkův Brod – Živý svět Anny Vojtěchové se v pátek 20. října otevře návštěvníkům Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě. Vernisáž výstavy je součástí Podzimního knižního veletrhu. Tvorba česko-americké výtvarnice a ilustrátorky Anny Vojtěchové je totiž k vidění i tam.

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Jihlavsko – Exteriéry a interiéry zámku v Telči, kaple svatého Jana Nepomuckého v Plandrech a klášter v Nové Říši. Nejen tato místa z Jihlavska budou lákat diváky u televizí v Rusku, aby se k nám příští rok v létě vydali na dovolenou. Během těchto dní totiž na Vysočině natáčí čtyřčlenný štáb významné ruské televize.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení