Jednou z nich je například chodník ze Ždírce do Nového Ranska. „Stavba má povolení a je již zakoupena zámková dlažba za více než jeden milion korun. Náklady pro rok 2009 představují částku 1,65 milionů korun,“ upřesnil starosta Jan Martinec. Stavbu do konce 1. pololetí provede firma z Havlíčkova Brodu.

Další na řadě je technická infrastruktura pro 22 rodinných domů. Letos zbývá dokončit plynofikaci území a místní komunikaci, vše v hodnotě asi dva miliony. Stavbu do konce léta provede opět firma z Havlíčkova Brodu. Radnice plánuje i rekonstrukci ulic Květinová a Stará.

Po loňské výměně kanalizace a části vodovodu bude letos dokončena instalace veřejného osvětlení a stavba komunikace. Náklady činí asi 2,5 miliony korun. I v letošním roce bude pokračovat stavba cyklostezky Kohoutov – Benátky.

„Druhá etapa stavby cyklostezky Ždírec – Benátky bude zahájena, jakmile to počasí dovolí,“ doplnil starosta. Stavba bude stát 4,1 miliony korun. Uskuteční ji společnost z Havlíčkova Brodu, ale hlavním subdodavatelem bude místní firma. Dokončení stavby je plánováno na srpen.

Samozřejmě i letos pokračuje náročná přestavba ždíreckého městského úřadu, a sice zvláštní přístavbou budovy. V té se Ždírečtí dočkají velmi potřebné obřadní síně a jednacího sálu. Stavba má rozpočtový náklad asi čtyři miliony korun. Dokončení prací na přístavbě je plánováno na polovinu příštího roku.