A to především pro cyklisty a zejména pak pro chodce, kteří jsou nuceni tímto velmi frekventovaným místem procházet.

Vozovka komunikace se totiž v tomto zhruba sto metrů dlouhém úseku, který z obou stran svírají poměrně ostré zatáčky, zužuje. Tento nežádoucí stav by se měl ale změnit. Potvrdili to starosta obce Milan Tichý i majitel rybníka, jímž je chotěbořské Rybářství Vysočiny.

„Povolaní odborníci, mezi nimiž nechyběl projektant, statik, nebo zástupce geodézie, si místo prohlédli a konstatovali, že bude nutné pro výstavbu chodníku rozšířit stávající hráz. A to zhruba o dva metry směrem do rybníka,“ řekl Milan Tichý, starosta Dolní Krupé.

Projekt musí být hotov do podzimu

Dodal, že na chodník vedoucí po hrázi naváže přechod pro chodce, a to ve směru k centru obce, a pak další chodník až k budově obecního úřadu.
„Již bylo rozhodnuto, že projektová dokumentace musí být hotova do podzimu letošního roku,“ uvedl dále Tichý s tím, že stavba by mohla být zahájena na jaře roku 2010.

Majitel chotěbořského Rybářství Vysočiny Josef Nikl hodlá úpravu hráze spojit i s celkovou revitalizací rybníka.

Revitalizace vodní plochy

„Bude-li to jen trochu možné, rybník za pomoci dotačních peněz státu odbahníme. Odhaduji, že bude nutné odtěžit desítky tisíc kubíků bahna,“ konstatoval Nikl. Poznamenal, že úprava hráze je i v jeho zájmu.

„Dosavadní způsoby výlovů tohoto rybníka jsou dost komplikované. Už jen z toho důvodu, že musíme stát přímo na vozovce a automobily nám projíždějí hned za zády,“ uzavřel Nikl.