Jak by také ne, když v loňském ročníku patřil mezi ty nejlepší a skončil ve své kategorii čtvrtý. Těsně před startem jízdy na dopravním hřišti nahlas popřemýšlel o tom, že by se letos chtěl umístit tak do desátého místa.

„Myslím, že by to tak nějak mohlo dopadnout. I když jsem se při jízdě zručnosti dopustil nějakých chyb a nasbíral trestné body,“ připustil a dodal, že za soutěžní jízdu po dopravním hřišti chce nulu. Jinými slovy: absolvovat ji bez jediného trestného bodu.

Do Světlé přijelo více než sto dětí

Kýženého výsledku chtělo v areálu ZŠ v Lánecké dosáhnout všech sto osm dětí, které ve čtvrtek do Světlé nad Sázavou přijely. Soutěžily v rámci školních družstev ve dvou věkových kategoriích. Sedmnáct týmů bylo v kategorii čtvrtých až šestých tříd, deset pak v kategorii sedmých až devátých tříd.

Nejlépe si se všemi nástrahami soutěže, tvořila ji zdravověda, znalostní test dopravní tematiky, jízda zručnosti a také již výše zmíněná jízda po dopravním hřišti, poradili v kategorii mladších školáci z Ledče nad Sázavou a v kategorii těch starších žáci z havlíčkobrodské ZŠ v Nuselské.

„Oba týmy budou Havlíčkobrodsko reprezentovat v krajském kole, které se uskuteční čtvrtého června v Třebíči,“ konstatovala Jana Ozábalová, členka velmi početného organizačního týmu soutěže. Současně uvedla, že mezi mladšími dětmi byl nejúspěšnější Ladislav Jelínek ze ZŠ a MŠ Sázavka, v kategorii starších pak absolutorium získala Jana Medová ze ZŠ Nuselská Havlíčkův Brod.

Pořadatelem oblastní dopravní soutěže mladých cyklistů byla Komise rady města Světlá nad Sázavou pro Besip, záštitu převzala starostka Lenka Arnotová.

Generálka na celostátní kolo

S náročnou organizací dopravní soutěže mladých cyklistů pomáhali i dopravní policisté havlíčkobrodského dopravního inspektorátu, strážníci městských policií a další lidé z odborů dopravy jednotlivých městských úřadů měst okresu Havlíčkův Brod.

„Čtvrteční oblastní kolo bylo zároveň generálkou na celorepublikovou dopravní soutěž, která proběhne opět ve Světlé nad Sázavou a také v hotelu Luna v Koutech u Ledče nad Sázavou ve dnech 16. až 18. června,“ dodal tajemník radnice ve Světlé Jiří Moučka.