Všichni doufají, že se podaří získat od města dotace, aby se na podzim mohl otevřít další ročník. Motivační kurz učí zdarma absolventy, jak uspět u přijímacích pohovorů a jak zvládnout tolik žádanou počítačovou techniku.

„Potom, co jsem absolvovala kurz, se manžel divil, že počítač zvládám lépe než on,“ pochlubila se paní Marcela. Po skončení kurzu dostávají účastníci platné osvědčení o rekvalifikaci, které mohou použít při hledání nového zaměstnání.

Paní Jana byla jako nezaměstnaná doma několik let. Kurz jí pomohl hlavně najít sebevědomí a naučit se pracovat s moderní technikou. „Byla jsem už na jednom pohovoru, ale nevím, jak dopadl, bohužel všude chtějí jenom mladé,“ posteskne si Jana. Podle pořadatelů, Marie Bohuslavové z Českého svazu žen, se dřív či později podaří většině absolventek kurzu na pracovním trhu uspět. Ovšem zda bude otevřen na podzim další ročník kurzu, je otázka spíš pro městské radní, kurz je nevýdělečný, učí absolventy zdarma a zavisí na dotacích.

„Kurz pomáhá lidem překonat sociální bariéry, ve kterých se ocitli, když ztratili práci a mnohým z nich umožní najít si práci novou, podpora takových aktivit je důležitá,“ zdůrazňuje radní Ivana Štrossová a slibuje, že udělá pro pokračování kurzu maximum.

„Každý má právo dostat šanci, kurz ji nabízí nezaměstnaným všech věkových kategorií. To je účinná pomoc v krizi, nejen peníze na dlaň. Zvlášť, když město věnuje na podporu sportovních aktivit miliony a na podporu aktivit pro ženy jen pár desítek tisíc,“ konstatuje Štrossová.