Zoom zaznamenal v první polovině letošního roku krátkou přestávku, neboť několik jeho tvůrců skládalo zkoušku dospělosti.

„Po Vánocích jsme si řekli, že musíme tvorbu omezit a zaměřit se na školu. Všichni jsme maturitu úspěšně zvládli a nyní se znovu vrháme na tvorbu magazínu,“ říká Lenka Michálková, redaktorka a moderátorka Zoomu.

Kulturní magazín je plně v režii studentů havlíčkobrodských středních škol. „Sami si vybereme témata, natočíme, sestřiháme a vydáme,“ říká Lenka Michálková. Zoom vychází pravidelně každý měsíc od září roku 2007. Za tu dobu vyšlo už devatenáct dílů.

Aktuální díl je poslední před letními prázdninami a od září začne Zoom vycházet pravidelně vždy druhé pondělí v měsíci. Červnový díl nabídne reportáže z koncertu skupiny Horkýže Slíže, UDG a Oldy Říhy. Hostem měsíce je taneční skupina Gazela breakers a netradičně Zoom zve také do kina.

Zoom se na obrazovku havlíčkobrodské kabelové televize vrátil v pondělí 1. června, kde bude k vidění následujících čtrnáct dní. Zájemci ho mohou také zhlédnout na www.hbin.cz.

(razl)