Během tohoto týdne, ode dneška až do pátku, se zde totiž uskuteční Týden zdraví. „Jde již téměř o tradici zaměřenou na podporu zdraví. Tento rok jsme ale neuspořádali akci pouze v jeden den, jako tomu bylo v předchozích letech, ale zájemci mohou přijít po celý týden,“ vysvětluje jedna z organizátorek, knihovnice Hana Lacinová.

Lidé si zde budou moci nechat změřit nejen tlak a tuk, ale také třeba BMI, neboli body mass index, podle kterého zjistí, zda jsou váhově pod nebo nad normálem, případně, zda mají hmotnost optimální.

„Studenti ze střední zdravotnické školy zde budou mít k dispozici i panáka na vyzkoušení umělého dýchání a také poradí se vším, co se týká zdravého životního stylu,“ doplňuje Lacinová a dodává, že ohlasy na tuto akci jsou každoročně velké.

„Přijdou sem nejen lidé, kteří o tom něco vědí, ale samozřejmě také čtenáři, kteří jdou jen do knihovny, ti se zde zastaví a pak to poví dál.“ Studenti budou zájemcům ve vestibulu Staré radnice k dispozici po všechny uvedené dny kromě úterý od 9 do 14 hodin, v úterý pak od 12 do 14 hodin.