Hlavním trenérem je dvaatřicetiletý Marek Nosek, pod jehož vedením pravidelně trénuje přes pět desítek tanečníků.

Kdy taneční klub vznikl?
Vznikli jsme v září roku 2000 při ZŠ Štáflova. Klub založila Vlaďka Ranecká, nyní trénujeme v SRC Fanatic. Na trénování se kromě mě podílí i dámské trio Míša Palánová, Monika Voborníková a Anna Straková.

V současnosti klub reprezentuje několik tanečních skupin. Můžete to konkretizovat?
Máme čtyři skupiny, jsou rozdělené podle věku. Nejmladší děti od 8 do 12 let tvoří skupinu Joy, pak máme starší ve skupině Psycho a od 15 let výše je to skupina Morf. Novou formací je od letošního roku Macho Sacho, kde tancují děti nejrůznějšího věku včetně mě.

Účastníte se amatérských soutěží, prozraďte, s jakým úspěchem?
Tyto soutěže většinou pořádají domy dětí a mládeže a umělecké školy. Umisťujeme se na předních příčkách. Naposledy jsme na soutěži v Čelákovicích vybojovali pro skupinu Joy 2. místo, skupina Psycho obsadila pátou příčku a Morf třetí. V polovině května jsme z Heřmanova Městce přivezli bronz se skupinou Joy, 4. místo obsadila skupina Psycho a Morf vybojoval zlato.

Můžete popsat váš styl tance?
Začínali jsme s moderním tancem v podobě scénického, moderního, disko a dance show stylu. Dnes se spíše stylizujeme do funku, hip hopu nebo streetdance. Snažíme se používat nejrůznější prvky. Od září budeme tancovat s jednou skupinou pouze scénický a výrazový tanec.

Co vás čeká v nejbližších dnech?
V červnu skončí pravidelné tréninky a naplno začneme trénovat zase v září. Od nového školního roku připravujeme několik změn. Budeme se spojovat s taneční skupinou Ego z Brna, respektive navážeme intenzivní spolupráci. Po prázdninách se hodláme zaregistrovat v České taneční organizaci (CDO), která pořádá prestižní soutěže s možností postupu na mistrovství republiky, Evropy a světa.

Určitě je mnoho mladých, které tanec baví. Jak se k vám případně mohou připojit?
Rozhodně to není problém. V září a říjnu bude probíhat nábor, zájemci se mohou přijít podívat, vyzkoušet si tanec s námi, a pokud se jim to bude líbit a půjde jim to, mohou se připojit. Bereme každého, koho tanec skutečně zajímá.

Ondřej Rázl