„Podle návštěvního řádu může být koupaliště v Přibyslavi otevřeno už v květnu. Kvůli počasí jsme ale sezónu zahájili až v polovině června,“ řekl místostarosta města Michael Omes.

Loni přišlo na koupaliště v průběhu jednoho dne i čtyři sta návštěvníků. Letošní rekord zatím drží úterý 14. července, kdy areál navštívilo dvě stě padesát lidí.

Díky dotaci z Fondu Vysočiny je přibyslavské koupaliště letos bohatší o deset laviček a zrekonstruovaný zahradní altán. „Novinkou je také internet pro potřebu provozovatele,“ uvedl Omes. Aktuální informace o provozu koupaliště se nově zobrazují na internetových stránkách města Přibyslavi.

Havlíčkobrodské koupaliště otevřelo 23. května. Plavci se tam zatím moc nehrnou. I když tu díky solárnímu ohřevu mají teplejší vodu než konkurence, utržili za červen na vstupném pouhých deset tisíc korun.

„Poprvé tu bylo víc lidí v úterý. Odhaduji to na osm set,“ uvedl Bohumil Slanař, vedoucí sportovních zařízení v Havlíčkově Brodě. Novinkou jsou dvě trampolíny pro děti.

V Přibyslavi mají otevřeno od devíti do devatenácti, v Brodě od deseti do devatenácti hodin. O víkendu tu začínají už v devět. Ceny zůstávají stejné, v Přibyslavi poskytují držitelům rodinných pasů slevu dvacet procent.

Zuzana Klementová