"Zatím je vydáno územní rozhodnutí. Do konce října bychom pak chtěli podat žádost o dotaci. K ní ale musí být zahájeno stavební řízení,“ objasňuje situaci starostka Světlé Lenka Arnotová. Pokud by se vše vyvíjelo dobře, mohla by dotace pokrýt 92,5% nákladů, což rozhodně není málo.

Na pětikilometrovém úseku zamýšlené cyklostezky chtějí zástupci města ukázat krásy jeho okolí. „Trasa cyklostezky začíná napojením na místní asfaltovou komunikaci v místech za posledním bytovým domem směrem na Březinku. První etapa se napojí na cestu vedoucí k ČOV. Bude 1700 metrů dlouhá v šířce 3 metrů. Poté by museli cyklisté přejít lanovou lávku a na druhém břehu pokračovat po nově vybudované stezce dál lesem na katastr obce Trpišovice až do Smrčné,“ vykresluje Arnotová.

Součástí projektu jsou také čtyři odpočinková místa s lavičkami. „Pokud by vše šlo dobře, mohli bychom začít s výstavbou už v příštím roce. Vše ale závisí hlavně na získání dotace a také na vývoji městského rozpočtu,“ dodává starostka Arnotová.