Celkovou rekonstrukcí však do té doby projde i veřejné osvětlení a tak místo dosud zavěšených světel budou v ulici stožáry se svítidly. „Po dokončení těchto úprav, které je plánováno na konec října, začne dodavatelská firma Sdružení revitalizace středu města opravovat komunikace a chodníky,“ doplnila mluvčí radnice Alena Doležalová.

Po zhotovení nových konstrukčních vrstev osadí i nové kamenné obrubníky a položí dlažbu. Z důvodu urychlení prací na revitalizaci středu města firma současně pokračuje v budování nové dešťové kanalizace přímo na Havlíčkově náměstí.

V současnosti je tam částečně omezen provoz na silnici, která vede diagonálně přes Havlíčkovo náměstí. „Řidiči se sem však stále dostanou z ulice Horní a mohou projíždět komunikacemi po obvodu náměstí,“ doplnila mluvčí Doležalová.

Veškeré letošní úpravy středu města skončí v listopadu letošního roku a prostor staveniště uvede zhotovitel stavby do stavu, který umožní běžný provoz a zimní údržbu komunikací a chodníků. V roce 2010 začnou další práce nejpozději v březnu a dotknou se přímo historického jádra města.

(dol)